Gdynia

Miasto z morza i marzeń

  • Muzea
  • Spacer
  • Zdjęcia
  • Pamiątki
  • Rejs statkiem
  • Bałtyk

Opis

Na spacer umówimy się jak przystało na ludzi morza, w miejscu określonym współrzędnymi geograficznymi: 54º31’09’’N 18º33’54’’E. To Molo Południowe, sztuczny półwysep, mocno wcinający się w morze, zbudowany wraz z portem, z którego roztacza się wspaniały widok na Zatokę Gdańską.

To turystyczne centrum miasta. Naszą morską przygodę rozpoczniemy przy nabrzeżach, gdzie cumują muzea na wodzieNiszczyciel ORP Błyskawica oraz Żaglowiec Dar Pomorza. Zwiedzimy Akwarium Gdyńskie, ukazujące tajemnice skrywane przez morza i oceany. W akwariach można podziwiać ponad 1500 zwierząt wodnych. Ciekawi świata morskiego zobaczą różnorodne ryby m.in. rekiny czy piranie oraz morskie bezkręgowce (np. ukwiały i koralowce). Są też tutaj zwierzęta żyjące na pograniczu środowiska wodnego i lądowego,  jaszczurki, żółwie i najcięższe węże świata – anakondy.

Z kolei na Darze Pomorza będzie okazja poznać wyposażenie jednostki, poczuć zapach drewnianego pokładu czy żagli i przez chwilę poczuć się prawdziwym wilkiem morskim. Następnie udamy się w rejs po porcie. Płynąc portowymi kanałami zobaczymy infrastrukturę portu, tereny stoczniowe oraz port wojenny na Oksywiu – najdalej na wschód wysuniętą bazę NATO.

Trasa naszej wycieczki zaprowadzi do Mariny, gdzie można zobaczyć luksusowe jachty i małe żaglówki. Idąc dalej dojdziemy do plaży i Bulwaru Nadmorskiego, skąd po krótkim spacerze dojdziemy do zespołu obiektów kultury: Muzeum Miasta Gdyni, Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego. Co roku przez kilka dni Gdynia staje się „stolicą polskiego kina” - w Gdyńskim Centrum Filmowym odbywa się Festiwal Filmów Polskich, a swoją siedzibę ma tutaj Gdyńska Szkoła Filmowa. Spacer kończy wjazd kolejką na Kamienną Górę, gdzie podziwiać można wspaniałą panoramę na miasto, port i morze. W warunkach dobrej widoczności doskonale widać stąd cały półwysep helski.  


Przydatne informacje

Czas trwania: ok. 5 godz.

Bilety wstępu:

  • Akwarium (normalny 24 zł, ulgowy 16zł);
  • Dar Pomorza (normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, dzieci i młodzież 1 zł.);
  • ORP Błyskawica (normalny 10 zł, ulgowy 6 zł);
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close