Skwer Kościuszki


Skwer Kościuszki to turystyczne centrum Gdyni z charakterystycznym Molem Południowym, czyli sztucznym półwyspem wcinającym się w morze. Tutaj znajduje się Akwarium Gdyńskie a przy nabrzeżach cumują muzea na wodzie: niszczyciel ORP Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza.

Zobaczyć można tu również pomnik wielkiego pisarza-marynisty Josepha Conrada oraz jedyną w Polsce aleję statków, upamiętniająca zawinięcie wielkich statków pasażerskich do portu w Gdyni. Na każdej tablicy wykuty jest rysunek statku, herb Gdyni oraz znak armatora i rok odsłonięcia tablicy.

Z tego miejsca można skorzystać z usług statków pasażerskich, które oferują rejsy po Zatoce Gdańskiej i porcie w Gdyni. Miłośnicy spacerów mogą się przejść znajdującym się nieopodal Bulwarem Nadmorskim. Jest to wyśmienite miejsce dla wszystkich spragnionych morskiego jodu. Na 2,5 kilometrowej trasie - niezależnie od pogody i pory roku - zachwyca panorama Zatoki Gdańskiej. Tutaj mieści się też miejska plaża.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close