Gdańskie Lwy - nowy szlak turystyczny w Gdańsku

Gdańskie Lwy - nowy szlak turystyczny w Gdańsku

Lew jest symbolem lojalności, wierności, odwagi, opiekuńczości oraz władzy. To jeden z bardziej charakterystycznych gdańskich symboli.

Króla zwierząt, którego symboliczne oblicze od ponad 500 lat widnieje w herbie Gdańska, można spotkać w wielu elementach architektury Starego czy Głównego Miasta.

Już niedługo lwy będzie można spotkać również w kolejnych punktach Gdańska. Pierwszy pojawił się już w oliwskim zoo i jest symbolicznym początkiem nowego szlaku turystycznego „Gdańskie Lwy”. Figurka pokazuje jak wychodzi z ogrodu zoologicznego i zaprasza na spacer po mieście.

Z czasem lwiątek będzie przybywać. Kolejne, które pojawią się w różnych punktach miasta, przybiorą różne pozy, a wygląd każdej z nich będzie nawiązywał do miejsca, w którym się znajduje. Dodatkowo, dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej iLeo, lew wcieli się w rolę narratora - będzie „przemawiał” z ekranu telefonu i wskazywał jak trafić do kolejnej figurki gdańskiej trasy.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close