Hewelianum


Centrum Hewelianum, usytuowane w sercu Gdańska w zabytkowych wnętrzach fortu Góry Gradowej, to unikatowa w skali Europy adaptacja militarnych obiektów na potrzeby nowoczesnego centrum nauki.

Obiekt oferuje nowoczesne spojrzenie na historię i umożliwia zabawę poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych i multimedialnych wystawach. Znajdziemy tam sterowane gestami słońce, galerię luster, gabinet Jana Heweliusza, czy też magiczną podróż przez wszystkie kontynenty. Tutaj można uformować Himalaje, zobaczyć burzę piaskową, zorzę polarną, rafę koralową, wybuch gejzeru oraz wejść do igloo.

Można też poznać tajniki wiedzy w zakresie fizyki i astronomii, a w interaktywnej przestrzeni matematycznych łamigłówek pojawi się znane wszystkim twierdzenie Pitagorasa w... płynnej formie. Zapoznać się można także z historią dziejów fortu i zagadnieniami związanymi ze sztuką wojenną, takimi jak historia czarnego prochu czy pracownia fortyfikatora.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close